AKTUALNOŚCI

19 kwietnia 2024
20 lat w Grupie PSA – historia sukcesu.
 W 2004 roku, z inicjatywy kilku hurtowni, w tym naszej powstała Grupa PSA. Celem jej utworzenia było stworzenie silnego, wspólnego frontu w branży wod-kan-gaz. Nasza firma z dumą spogląda na swoje 20-letnie ...
22 grudnia 2021
Kanalizacja w domu – rury i podstawowe elementy
Niezbędnym elementem każdego domu jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Za sprawą instalacji wodnej dom zaopatrywany jest w czystą wodę użytkową. Sieć kanalizacyjna odpowiada za odprowadzanie zużytej wody i ścieków.
20 grudnia 2021
Kanalizacja deszczowa
Sposób odprowadzania ścieków opadowych z dachów zależy od konstrukcji dachu i wysokości domu. Przy tradycyjnej konstrukcji z dachem jedno lub dwuspadowym rynny są mocowane pod okapem połaci dachowej ze spadkiem w kierunku rur spustowych mocowanych na ścianie budynku.
9 grudnia 2021
Grawitacyjna instalacja kanalizacyjna
Kanalizacja grawitacyjna to wersja kanalizacji odpływowej, w której transport ścieków odbywa się przy wykorzystaniu siły ciążenia. Aby instalacja pracowała sprawnie, niezbędne jest ułożenie kanałów ze spadkiem w kierunku przepływu ścieków oraz wykonanie instalacji z rur o odpowiednich średnicach.
2 grudnia 2021
Instalacja wod-kan (warto wiedzieć)
Instalacja wodno-kanalizacyjna to zespół powiązanych ze sobą elementów służących do zaopatrywania w wodę nieruchomości oraz zgromadzania i odprowadzania z niej ścieków.
30 listopada 2021
Systemy odwodnienia dachów – orynnowanie
Aby wody deszczowe i roztapiający się śnieg nie zalegały na dachu i nie powodowały przecieków należy zadbać o odpowiedni system odwodnienia do odprowadzania wód opadowych z rynien rurami spustowymi, a dach musi być uformowany z odpowiednim spadkiem.